Zamordowali go 19 października, w dzień urodzin zleceniodawcy. Mafia, nielegalny związek o charakterze zbrojnym. Mafioso – Kiszczak otrzymał zabójstwo Popiełuszki w prezencie, dokładnie na swoje urodziny. Oni kochają tego rodzaju krwawą symbolikę.

Sprowadzili samolot na pewną śmierć. Okazja była wspaniała. Na pokładzie znajdowali się oficerowie znienawidzonego wojska, których wcześniej nie sposób było dopaść w bitwie. Taka okazja zdarza się raz na 70 lat. Udało się zwabić ich w pułapkę dokładnie w tym samym miejscu – w Katyniu, lesie smoleńskim. Tego rodzaju krwawa symbolika wzbudza strach w całych narodach.

- Uderzono wyjątkowo celnie. Koło stadionu, na którym odbywał się towarzyski mecz piłkarski, koło nomen omen, Stade de France w podparyskim St Denis, gdzie stoi piękny jeszcze średniowieczny kościół katolicki – pisze Lis na portalu (14.11.2015). Piłkarski fanatyzm publicysty przesłania mu porządek rzeczy – bo kościół powinien stać w tej relacji PRZED stadionem. Zaatakowali St Denis – sławną katedrę opata Sugera, który 900 lat temu po raz pierwszy w Europie zastosował konstrukcję ostrołukową i przeszklone wysokie okna. Dzięki europejskiemu wynalazkowi – gotykowi – właśnie we Francji, właśnie w St Denis – w pierwszym na świecie gotyckim kościele – Tabernakulum zajaśniało promieniami wschodzącego słońca, a katedra wystrzeliła w górę na chwałę Pana. Oto nasza symbolika, którą kochamy, a bramy Kremla jej nie przemogą.

Od stu lat Kreml gra na rozhuśtanie emocji i wywołanie chaosu w Europie. Lenin, Stalin, Putin. Temu ostatniemu dekonstrukcja wychodzi wspaniale, bo równie jest bezwzględny jak poprzednicy.